استایل شخصی چیست؟

استایل یعنی چه؟

استایل (style) در پوشش به معنای سبک لباس پوشیدن از سرتا پاست که شامل لباس ،اکسسوری ، آرایش مو و صورت میشه .

هر فردی می تواند در لباس پوشیدن سبک خود را دنبال را دنبال کند. این که بدانیم  استایل شخصی ما چیست می‌ تواند ما را منحصر به فرد سازد. اگر همه ی ما به جای  الگو برداری از سبک لباس پوشیدن سلبریتی‌ ها و غرق شدن در دنیای مد سبک خاص خود را داشته باشید بسیار جذاب‌ تر خواهد بود.

حتما میان اطرافیان یا دوستان و آشنایان دیده‌ اید افرادی را که به استایل و تیپ شان می‌ شناسیم. یعنی همواره جنس و طراحی لباس پوشیدن شان شبیه به هیچ کس نیست و برای خودشان یک امضای شخصی دارند. مثلا بعضی از این افراد تیپ های لش، مجلسی، اسپرت، ساده، کاملا مشکی، تیپ های رنگی و… دارند. بعضی افراد دائما از یک نوع تیپ و استایل استفاده می کنند که ما با سلیقه و تیپشان آنها را می شناسیم. حتی در برخی موارد اگر جایی لباسی را ببینیم یاد فردی که در تیپ خود از چنین لباسی استفاده می کند می افتیم.

استایل در دنیای مد

استایل در دنیای مد

بزرگترین دغدغه ما خوشتیپ بودن است!پس یا طبق مد روز لباس میپوشیم و یا استایل شخصی خود را پیدا میکنیم!

در دنیای مد افراد دو دسته هستند:

 1. الزاما از ترند ها و مد پیروی می کنند.
 2. طبق سلیقه و استاندارد های شخصی خودشان، تیپ می زنند و رفتار می کنند.

پیروی از ترندها کار راحتی نیست، اما شناخت قوانین و در عین حال بی قانونی دنیای مد ، تشخیص به موقع ترند ها و استایلینگ مناسب ، کار را کمی آسان می کند. نقطه مقابل پیروی از ترندهای روز داشتن یک استایل شخصی است، کاری که نیازمند اعتماد به نفس، زمان و خودشناسی است؛ اما بهتر است در اول کار این را بدانید که برای داشتن یک استایل منحصر به فرد نباید از ترندها و وقایع دنیای مد دور شوید، بلکه باید با شناخت بیشتر آنها نیاز هایتان را بشناسید و خود را در آن کشف کنید.

اگر بخواهیم ساده بگوییم، مد جهان بزرگی است که هرکس در آن سهمی دارد و ما طبق نیازها و علایقمان سهم خود را از آن دریافت می کنیم!

برای داشتن ظاهر جذاب چه کارهایی لازم است؟

برای داشتن ظاهر جذاب چه کارهایی لازم است؟

برای اینکه ظاهری جذاب داشته باشید حتما لازم نیست از جدید‌ترین ترند های مد پیروی کنید، بلکه می‌ توانید استایل شخصی خودتان را تعریف کنید و به این استایل پایبند باشید. البته داشتن یک استایل شخصی به این معنی نیست که از ترندهای دنیای مد دور شوید، بلکه زمانی که استایل شخصی‌ تان را برای خودتان تعریف می‌ کنید، می‌ توانید آن بخش از ترند هایی که با روحیات و سبک شما سازگار است را پیدا کنید و مطابق آنها لباس بپوشید.

 

برای داشتن ظاهر جذاب چه کارهایی لازم است؟

چطور می‌توانید استایل شخصی‌ تان را پیدا کنید؟

کمی راجع به خودتان تحقیق کنید،ببینید چند ساله هستید، رنگ مورد علاقتان چیست یا اندامتان چگونه است، چه استایل هایی دوست دارید،طرفدار چه کسانی هستید یا شغلتان چیست؟ همه اینها پارامترهایی است که میتواند  شما را به استایل شخصی خودتان نزدیک تر کند. با آگاهی از روحیات، سبک زندگی، فیزیک بدن و سلایق‌ تان می‌ توانید اصولی را برای لباس پوشیدن خودتان تعیین کنید و استایل مناسب خودتان را بیابید.

از کجا شروع کنیم؟

اول باید فکر کنید و مشخص کنید که طرفدار چه سبکی هستید؟ مینیمال و ساده می پسندید یا ماگسیمال و پر زرق و برق؟؟؟ اهل ترند هستید یا دست از لباس های قدیمی تان برنمی دارید؟؟؟ شاید کمی گیج کننده باشد اما نگران نباشید؛ اینترنت دنیای ایده است، کافی است کمی آن را بالا پایین کنید و street style های مختلف را ببینید و آنچه به شما نزدیک تر بود را انتخاب کنید و کنار بگذارید. یا ممکن است عاشق استایل یک فرد مشهور باشید، او را زیر ذره بین بگذارید و ببینید چه می پوشد و از چه استایل هایی پیروی می کند. نیازی به الگو برداری نیست، از آنها ایده بگیرید و خود را با آن استایل ها تجسم کنید.

نکته!!نکته قابل توجه این است که، باید انتخاب های هماهنگ با سبک پوششتان داشته باشید؛ برای این موضوع بهتر است از خرید کردن های هیجانی پرهیز کنید وهوشمندانه و بر اساس نیازتان، یک خرید منسجم داشته باشد.

نکته!! بگذارید اول کار یک چیز مهم را بگویم: سلیقه پوشش شما با سلیقه بصری شما بسیار متفاوت است!
شاید شما عاشق دیدن لباس های پرزرق و برق و استایل های شلوغ باشید اما شخصیت آرامی دارید و در لباس پوشیدن ریسک پذیر نیستید و استایل ساده و مینیمال دارید.

باید این را بدانید که لباس، ترند و استایل همانند یک اثر هنری هستند، شما از دیدن آنها لذت میبرید اما قرار نیست بتوانید عین آن را نقاشی کنید! بعید به نظر می‌ رسد فردی از موسیقی سنتی ایرانی لذت ببرد اما استایلی شبیه به نوازنده های راک را برای خود انتخاب کند. استایل در تمامی جنبه های زندگی هر فرد تاثیر گذار است.

برای داشتن استایلی شخصی خیلی مهم است که شما از چه رنگ هایی برای پوشش تان استفاده می‌ کنید یا چه اکسسوری هایی به همراه دارید. شاید خیلی ها گمان کنند که داشتن یک استایل خاص مترادف پیروی کردن از مد روز یا ترند هایی است که هر ساعت با آن ها رو به رو می‌ شویم و خب طبیعی است که گاهی از سرعت فزایند مد عقب بمانیم، اما تعریف یک پوشش نه وابسته به مد روز بلکه به انتخاب ما برای نحوه زندگی بر می گردد.

برای داشتن ظاهر جذاب چه کارهایی لازم است؟

مناسب ترین استایل برای من کدام است؟

برخی افراد در انتخاب لباس ریسک پذیرند و طرفدار آزادی و بی قانونی هستند. برای این افراد پارامتر هایی همچون قد، وزن و … محدودیت به حساب نمی آید؛ در واقع آنها هر چه دوست دارند می پوشند!

اما توجه به شکل بدن و در نظر گرفتن اندام کلی انتخاب شما را برای داشتن یک استایل شخصی آسانتر می کند.
هر اندامی لباس مختص به خود را دارد، برخی شلوارها به افراد قد بلند بیشتر از افراد قد کوتاه می آید یا بلوز های آستین سه ربع، مناسب افرادی که دست های کوتاهی دارند نیست.
در نتیجه توجه به اندام و قد یکی از عوامل مهم پیدا کردن استایل شخصی است، زیرا با در نظر گرفتن این نکته می توانید انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشید و استایل بهتر و درست تری را برای خود انتخاب کنید.

استایل شخصی یک مفهوم بی‌انتها و بسیار گسترده است. ممکن است فردی بسیار شیک‌ پوش باشد اما از ترندهای مد پیروی نکند، بلکه اصول زیبایی شناسی خاص خود را داشته باشد. در واقع زمانی که شما استایل شخصی‌ تان را برای خودتان تعریف می‌کنید، بر اساس سلیقه و خلق و خویتان اصولی را برای لباس پوشیدنتان تعیین می‌ کنید که در شما حس خوبی ایجاد کنند.

 

چگونه استایل شخصی خودر ا پیدا کنیم؟

 

چگونه استایل شخصی خودر ا پیدا کنیم؟

 1. بررسی کمدلباسها
 2. بررسی ترند ها و مدل ها و انتخاب الهام بخش ترین آنها
 3. درست کردن یک مجموعه تصویری از مد
 4. درست کردن کمد کپسولی و افزاودن امضای شخصی به
  آن(یعنی به عبارتی کمدی با آیتم ها تیپ های خاص خودتان دااشته باشید. در کمد کپسولی‌ تان آیتم‌ های پرکاربرد و رنگ‌های کلاسیک و خنثی را قرار دادید، چند آیتم خاص و منحصر به‌ فرد به کمدتان اضافه کنید. این آیتم‌ های منحصر به‌ فرد می‌ توانند امضای شما محسوب شوند.)
 5. شناخت کامل از شکل بدن و اندام خود
 6. توجه به رنگ پوست و موی خود (رنگ پوست در انتخاب لباس، بسیار مهم است.)
 7. در نظر گرفتن خلق‌ و خو، روحیات و سبک زندگی‌ تان
 8. در نظر گرفتن موقعیت اجتماعی و شغلی‌ خودتان

 

کلام آخر

ما در این مقاله با استایل شخصی و چگونگی انتخاب استایل صحبت کردیم. و چند نمونه استایل با مانتو های متفاوت و تیپ های متفاوت برایتان آوردیم. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. با مقالات دیگر با ما همراه باشید و از مقالات دیگر سایت ما استفاده کنید. برایتان مفید خواهند بود.


انواع مانتو

تیم داده رایا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *