طریقه شستن لباس زمستانی

طریقه شستن لباس زمستانی

نحوه شستن لباس های زمستانی

هوای سرد به این معنی است که سبد لباس‌های شسته شده شما خیلی سریع‌ تر پر می‌شود. دانستن روش صحیح شستن لباس‌های زمستانی می‌تواند به ظاهر جدید ژاکت مورد علاقه‌ تان برای فصل آینده کمک کند، زمان شستشوی لباس ‌ها را کاهش داده و حتی در هزینه‌ها صرفه‌ جویی کند.

یکی از هوشمندانه ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که سرما را دوست داشته باشید و لباس های خود را در آب سرد بشویید. شستن در آب سرد و خشک کردن لباس می تواند در هزینه قبض برق شما صرفه جویی کند.

برای نکات بیشتر درباره نحوه شستن لباس های زمستانی مانند کت های بادی، ژاکت های بافتنی، چکمه های برفی و غیره در هوای سرد به خواندن ادامه دهید:

لکه های گل را فوراً درمان کنید,شستن لباس زمستانی

لکه های گل را فوراً درمان کنید

 شستن لباس ها تا پایان فصل وسوسه انگیز است، اما پاک کردن لکه ها پس از سفت شدن بسیار سخت است. به محض اینکه متوجه شدید آنها را با استفاده از آنزیم ها بشویید.

چگونه کت خود را بشوییم,شستن لباس زمستانی

چگونه کت خود را بشوییم

 کت ها را دو بار در فصل با ماشین شستشو دهید. روکش پایین را به مدت ۳۰ دقیقه در ماشین لباسشویی خود با آب سرد و مواد شوینده خیس کنید. با چرخه ملایم بشویید، سپس آب اضافی را خارج کنید (مراقب باشید کاپشن را نپیچانید).

یک لایه پایه زیر پلیور بپوشید

 یک تاپ یا تی‌شرت سبک نه تنها اندام شما را بهتر نگه می‌دارد، بلکه ژاکت شما را نیز تمیز نگه می‌دارد، بنابراین باید کمتر آن ژاکت را بشویید.

ژاکت، شلوار جین را دوباره بپوشید

در ماه‌های خنک ‌تر زمستان که احتمال تعریق ندارید، لایه‌های بیرونی می‌ توانند بیش از یک بار بدون شستن استفاده شوند البته تا زمانی که بدون بو ولکه باشند.

یک سطل یا سینک را با آب سرد پر کنید، صابون را اضافه کنید و ژاکت را به داخل ان بیاندازید. سطل را خالی کنید، دوباره با آب سرد پر کنید و دوباره بچرخانید تا ژاکت تمیز شود. در صورت نیاز این کار را تکرار کنید تا تمام صابون خارج شود.

به پلیورها کمک کنید شکل خود را حفظ کنند

 قبل از شستشو، ژاکت را روی یک کاغذ بزرگ قرار دهید و طرح کلی آن را مشخص کنید. پس از شستن، پلیور را در حوله ای بغلتانید تا آب اضافی جذب شود، سپس پلیور را روی کاغذ بگذارید و آن را متناسب با طرح کلی شکل دهید. اجازه دهید تا صاف خشک شود.

کلاه، روسری و دستکش در یک کیسه لباس ‌شویی مشبک زیپ‌ دار,شستن لباس زمستانی

کلاه، روسری و دستکش در یک کیسه لباس ‌شویی مشبک زیپ‌ دار

 این اقلام را ماهی یکبار برای شستن بیندازید، سپس صبر کنید تا خشک شوند. کیف جفت دستکش را کنار هم نگه می دارد و از گره خوردن روسری ها در اطراف لباس های دیگرتان جلوگیری می کند.

لباس‌های رسمی مانند لباس‌های بلند و ژاکت‌های پشمی

 لباس‌های رسمی مانند لباس‌های بلند و ژاکت‌های پشمی را با مواد شوینده معمولی بشویید، اما از نرم‌کننده استفاده نکنید.

بوت های برفی بدبو را از بین ببرید,شستن لباس زمستانی

بوت های برفی بدبو را از بین ببرید

یک سطل را با آب سرد، ۱/۲ فنجان سرکه و مایع لباسشویی پر کنید. درج های چکمه را بیرون بکشید، آنها را به مدت ۳۰ دقیقه در محلول خیس کنید، سپس کاملاً بشویید و آویزان کنید تا خشک شوند. قسمت بیرونی چکمه ها را با یک پارچه صابونی پاک کنید و قبل از قرار دادن داخل چکمه ها کمی جوش شیرین بپاشید.

خشک کردن لباس در زمستان,شستن لباس زمستانی

خشک کردن لباس در زمستان

لباس‌ها را روی میله‌های پرده حمام و میله‌های حوله در حمام آویزان کنید یا از قفسه‌های جمع شونده استفاده کنید که در زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید دور از دید قرار می‌گیرند. به عنوان یک امتیاز، لباس های مرطوب به مرطوب شدن هوای خشک زمستانی کمک می کند.

از سفت شدن لباس های خشک شده در هوا جلوگیری کنید.

 ۱/۲ فنجان سرکه را به چرخه آبکشی اضافه کنید که به نرم شدن و حذف مواد شوینده اضافی کمک می کند. لباس های خود را تکان دهید، سپس آنها را آویزان کنید تا خشک شوند. اگر نتیجه نهایی هنوز کمی سفت است، آنها را به مدت ۵ دقیقه با یک دستمال مرطوب در خشک کن بریزید.

مواد شوینده,شستن لباس زمستانی

مواد شوینده

استفاده از مواد شوینده که ترکیبات منحصر به فردی داشته باشد و لباس های شما را بدون کمترین آسیب بشوید بسیار مهم است. ترکیبات شیمیایی و استفاده از نرم کننده داخل پودر و یا مایع لباسشویی بسیار حائز اهمیت است و لباس های شما را به بهترین شکل می شوید.

خشک کردن

خشک کردن در محیط خانه و یا بیرون بسیار مهم است. شما در فصل زمستان می توانید از یک اتاق کوچک برای خشک کردن لباس های خود استفاده کنید زیرا همان طور که می دانید در فصل زمستان در محیط بیرون لباس ها خشک نمی شوند. برای رعایت مسائل بهداشتی بهتر است لباس هایی که نخی هستند را اتو بزنید زیرا حرارت باعث از بین رفتن میکروب ها می شود.


انواع مانتو

daderaya1
پیشنهاد لحظه ای
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *