نکات مهم هنگام خرید مانتو

نکات مهم هنگام خرید مانتو برای تمام خانم ها با هر سایز و ظاهری

یکی از لباس های موجود و مورد استفاده بانوان و دختران جوان در جامعه ما، مانتو می باشد. که یکی از مهمترین لباس ها می باشد. مانتو علاوه بر پوشش تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت و فرم اندام و ظاهر دارد.بنابراین برای جذابتر دیده شدن بهتر است در هنگام خرید مانتو با توجه به ظواهر و اندام و پوست خود انتخاب کنید. اگر مدل مانتو بر طیق اندام تان، به درستی انتخاب شود.تاحد.دی در فرم اندام، ایرادات و عیب ها پوشیده می شوند.و این مسئله باعث می شود تا شیک تر و جذاب تر به نظر برسید.

انواع سبک مانتو های موجود در بازار,خرید مانتو

انواع سبک مانتو های موجود در بازار

 • ساده
 • اسپرت
 • مجلس
 • یونیفرم اداری
 • بهاره، تابستانی، پاییزه، زمستانی
 • دانشجویی

راهنمای خرید مانتو,خرید مانتو

راهنمای خرید مانتو

 • با توجه به اندام
 • با توجه به رنگ پوست
 • با توجه به قد
 • در نظر گرفتن نوع پارچه مانتو

جنس پارچه های مانتویی,خرید مانتو

جنس پارچه های مانتویی

 1. پارچه کتان
 2. پارچه پنبه
 3. پارچه پشم
 4. پارچه ویسکوز
 5. پارچه نایلون
 6. پارچه پلی استر
 7. پارچه ریون
 8. پارچه فاستونی
 9. پارچه پرشیا
 10. پارچه نخی
 11. پارچه چرم
 12. پارچه تریکو
 13. پارچه کودری
 14. پارچه شانتون
 15. پارچه دیور
 16. پارچه پرادا
 17. پارچه ساتن

راهنمای خرید مانتو برای اندام های متفاوت

 1. مانتوهایی با خطوط افقی نپوشید
 2. به دوخت مانتو در مقایسه با سایز، بیشتر دقت کنید. دوخت مهم تر از سایز است.
 3. ترجیحا از پوشیدن مانتو های خیلی کوتاه خودداری کنید.
 4. از مانتو های طرحدار استفاده کنید
 5. اهمیت پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه
 6. مانتوهایی که بالاتنه گشاد دارند بپوشید
 7. استفاده از لوازم جانبی و اکسسوری برای نمایان نبودن بالاتنه ها
 8. استفاده از مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد

مانتو هایی با خطوط افقی,خرید مانتو

۱-مانتو هایی با خطوط افقی

مانتوهایی با خطوط افقی باعث می شوند اندام عریض تر نشان داده شود و اندام چاق تر به نظر می رسد. مانتوهایی که خطوط عمودی دارند باعث بهتر و لاغرتر دیده شدن اندام می شوند. از پوشیدن مانتوهایی که جیب های بغل از رو دارد، خودداری کنید چراکه همانند خطوط افقی اندام را چاق ر نشان می دهند. پس ترجیحا مانتوهای بدون طرح و ساده و راه راه عمودی استفاده کنید.

۲-دقت به دوخت مانتو در نسبت به سایز

در خرید مانتو دوخت مانتو بسیار مهمتر از سایز مانتو است. از پوشیدن لباسهایی که تنگ است و مناسب اندامتان نیست، خودداری کنید و خود را در فشار قرار ندهید. مانتوهایی را انتخاب کنید که مناسب اندام شما باشد و شما با پوشیدن آن احساس راحتی داشته باشید.

مانتو هایی با جنس های کشی، استرچ، و کمرهای کشی، معمولا برای خانم های درشت اندام مناسب نبوده و معمولا برای خانمهایی یه اندام ریزه دارند مناسب است.

۳-ترجیحا از پوشیدن مانتو های خیلی کوتاه خودداری کنید.

بجای اینکه کوتاهی و قد مانتو مد نظرتان باشد و بخواهید با مانتو قد کوتاه جذاب باشید، از مانتوهایی که پهلوهایشان دارای شکاف های جانبی هستند استفاده کنید.چرا که با این مدل مانتوها هم شیک و جذاب دیده می شوید و هم در این مانتو ها احساس راحتی می کنید، و جرکت با این مانتو ها راحت تر است. مانتوهایی با دامن های کلوش یا A شکل بپوشید.

۴-از مانتو های طرحدار استفاده کنید

خانم هایی که بالاتنه کوچکی دارند و دارای اندام گلابی شکل هستند یعنی نیم تنه پایینی بدنشان از نیم تنه بالایی شان بزرگتر است، برای ایجاد تعادل در اندام و ظواهر بهتر است مانتو های طرحدار و رنگ روشن با شلوار های ساده و یک رنگ بپوشند. نکته قابل توجهی هم وجود دارد که این است: از مانتو هایی با طرح های خیلی بزرگ استفاده نکنید. بهتر است از مانتو هایی با طرح هایی متوسط استفاده شود، یعنی طرح های خیلی بزرگ هم نباشد و  طرح های خیلی کوچک هم نباشد. مانتوهایی که در قسمت جلویی بالاتنه دارای تزئینات است ، پوشیده شوند. هر چیزی در ناحیه بالاتنه مانتو باعث میشود اندام بالاتنه بزرگتر بنظر برسد. مدل‌هایی که درست زیر سینه جمع می‌ شود، خود به خود سینه را بزرگتر نشان می‌ دهد.

اهمیت پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه,خرید مانتو

۵-اهمیت پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه

پارچه های بافت دار یا براق در قسمت سینه نیز همین تاثیر را دارد. دکمه، تزئینات، قلاب دوزی و گلدوزی روش بسیار خوبی برای افزایش اندازه سینه شما است. پس از مانتوهایی که تزئینات زیادی در بالاتنه آن به کار گرفته شده است انتخاب کنید.

۶-مانتوهایی که بالاتنه گشاد دارند بپوشید

این مورد برخلاف دو مورد قبلی برای افرادی هست که بالاتنه آنها بزرگ است و میخواهند با لباس کوچکتر بنظر برسد. خانم هایی که بالاتنه آنها بزرگ استبهتر است از مانتوهایی با بالاتنه گشاد استفاده کنند تا بالاتنه اندام کوچکتر بنظر برسد. چرا که مانتو های تنگ در اطزاف سینه ها کشیده می شوند و باعث می شوند توجه افراد به این ناحیه کشیده شود و نگاه کنند. مانتوهایی که در دو طرفشان دکمه دار هستند باعث بزرگ بنظر رسیدن بالاتنه می شوند.

۷-استفاده از لوازم جانبی و اکسسوری برای نمایان نبودن بالاتنه ها

از لوازم جانبی استفاده کنید که توجه را از سینه‌ های شما دور می‌ کند. با استفاده از روسری‌ های رنگی زیبا و فریبنده و جذاب یا کفش‌ های زیبا، افراد بیشتر به آنها نگاه می کنند تا سینه های بزرگ شما.

۸-استفاده از مانتوهایی با بالاتنه ساده و گشاد

جیب باعث جلب توجه به سینه‌ های شما می‌ شود. مانتو هایی با دامن چین دار یا پلیسه دار، توجه را از سینه‌ های شما دور می‌ کند و شما متناسب دیده خواهید شد.

کلام آخر

ما در این مقاله (( نکات مهم هنگام خرید مانتو )) در مورد اینکه چه لباس هایی، چه مانتوهایی با چه اندام هایی مناسب هستند صحبت کردیم. امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. با مقالات دیگر با ما همراه باشید و از مقالات دیگر سایت ما استفاده کنید. برایتان مفید خواهند بود.


انواع مانتو

تیم داده رایا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *