نکات کلیدی برای مانتو مجلسی

نکات کلیدی برای مانتو مجلسی

مانتو ها انواع متفاوتی دارند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارد. درکشور های اسلامی مانتو پوشش اصلی بانوان را تشکیل می دهد. در مقالات قبلی در مورد انواع مانتو ها صحبت کردیم و در این مقاله منحصرا به مانتو های مجلسی می پردازیم .

مانتو مجلسی چیست؟ چگونه می توانید تجربه بهتری از پوشیدن آن داشته باشید؟

تیپ بدنی خود را در نظر بگیرید

 • تیپ بدنی خود را در نظر بگیرید

مانتو های مجلسی اغلب از پارچه های کار شده و یا طرحدار استفاده می شود.

مانتو های مجلسی در طرح‌ ها، سبک‌ ها و رنگ‌ های متنوعی عرضه می‌ شوند. هر کدام از این ها تیپ بدنی خاصی را تعریف می کند. اگر ریزه اندام هستید، باید یکی را انتخاب کنید که حداقل طول داشته باشد. در غیر این صورت، شما بسیار کوچکتر به نظر می رسید. همچنین اگر لاغر هستید، انتخاب یک مانتو مناسب ضروری است تا بتوانید اندام جذاب خود را به رخ بکشید.

از طرف دیگر، اگر اندام کاملی دارید، بهتر است به سراغ چیزی بروید که بتواند انحنای شما را تحسین کند و نواحی ناخواسته را تا حد امکان پنهان کند. اگر قد بلند و لاغر هستید، می توانید یک مانتو گشاد و بلند تهیه کنید.

درست است که مانتو های مجلسی عموما بلند هستند. با این حال، شما باید قد خود را نیز در نظر بگیرید. شما نباید پاهای خود را بپوشانید زیرا این کار حرکات شما را محدود می کند و راه رفتن راحت را برای شما سخت می کند. اکیداً توصیه می‌شود که یک مانتو بلند تا مچ پا انتخاب کنید، بنابراین راه رفتن برای شما بسیار راحت تر می‌ شود.

جنس مانتو مجلسی

 • جنس مانتو مجلسی بسیار مهم است

شما باید از پارچه های درجه یک استفاده کنید تا زیبایی خود را در مجلس چند برابر کنید اگ پارچه های شما مناسب نباشد در مجلس توجهی به شما نمی شود.

اگر به بازار نگاهی بیندازید، تعداد زیادی مانتو مجلسی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. اما برای اینکه بتوانید مانتو مناسبی را برای خود انتخاب کنید، مطمئن شوید که در کجا و چه مراسمی قرار است از آن استفاده کنید و همچنین قد و تیپ بدنی خود را در نظر بگیرید.

مانتو جلوباز

 • اگر مانتو شما جلو باز است باید یک بلوز مناسب برای زیر آن استفاده کنید.

پیراهنی را انتخاب کنید که با طرح  و رنگ مانتو شما مطابقت داشته باشد تا یک مجموعه شیک و منسجم ایجاد کنید.

 • مانتو مجلسی باید در حین شیک بودن حتما راحت باشد تا در طول مجلس شما را سردرگم نکند.

مانند راه راه ها و اشکال هندسی

 • اگر می خواهید ظاهر جسورانه تری داشته باشید، الگوهای شیک و آرام را در مانتو خود انتخاب کنید. با انتخاب لباس های چند رنگ، به ظاهر خود رنگی بیافزایید. در کمد خود برای لباس های مجلسی به دنبال طرح های روشن که دارای رنگ ها و الگوهای سرگرم کننده زیادی هستند، مانند راه راه ها و اشکال هندسی، بگردید. هنگامی که یک مانتو سرگرم کننده را انتخاب کردید، آن را با کفش ها و لوازم جانبی با رنگ خنثی یا یکدست ست کنید.

به عنوان مثال، یک مانتو بلند با پارچه کار شده انتخاب کنید تا ظاهری جالب و رسمی ایجاد کنید.

 • وقتی در مانتوهای رسمی‌ تان از پارچه‌های سبک ‌تر و قابل تنفس ‌تر استفاده می‌ کنید، لازم نیست نگران تعریق مانتو خود باشید.

در هنگام خرید لباس‌های هوای گرم، این مهم را به خاطر داشته باشید.

 • یک مانتو با پارچه ابریشمی برای ظاهری روان انتخاب کنید. شما واقعاً می توانید با پوشیدن این لباس در یک مهمانی بزرگ یا رویداد رسمی، مانند عروسی، اظهار نظر کنید.
 • با انتخاب پارچه هایی با طرح گل، حسی زنانه ایجاد کنید. با انتخاب لباسی با طرحی زیبا ، لباس خود را تقویت کنید. الگویی را انتخاب نکنید که بیش از حد زیاد باشد. در عوض، روی لباس‌هایی تمرکز کنید که پس‌ زمینه‌ ای محکم دارند، با یک الگوی گل‌دار ظریف در بالا. در میان مانتو های مختلف بگردید تا زمانی که الگوی گلی پیدا کنید که به بهترین شکل با زیبایی ‌شناسی شخصی شما مطابقت دارد.

به عنوان مثال، یک مانتو مشکی با شکوفه های قرمز و صورتی می تواند یک لباس عالی برای پوشیدن در یک مهمانی باشد.

مانتو مشکی

 • به خصوص با رنگ های تند و یکدست چشم گیر به نظر برسید. با انتخاب مانتو بدون الگو، اظهار نظر کنید. برای داشتن ظاهری جسورانه و پرشور، یک رنگ گرم برای مانتو خود انتخاب کنید، مانند قرمز، نارنجی یا زرد. اگر می‌ خواهید به جای آن رنگ سردتر و عمیق‌تری بپوشید، لباس‌های سبز، آبی تیره یا بنفش را بپوشید.

از سوی دیگر، با انتخاب رنگ های پاستلی و کرمی می توانید ظاهری ملایم تر داشته باشید.

جزئیات مناسب برای مانتو

کفش مجلسی

 • برای افزودن ظرافت به مجموعه خود، چند دست کفش را انتخاب کنید. با استفاده از یک جفت کفش پاشنه بلند، فاصله بین کفش های پاشنه بلند و صاف را پر کنید. اگر به یک رویداد رسمی یا مهمانی می روید، کفش ها می توانند ارتفاع کمی به ظاهر شما بیافزایند بدون اینکه راه رفتن را سخت کنند. سعی کنید با رنگ های مختلف کفش خنثی آزمایش کنید تا زمانی که جفتی پیدا کنید که به خوبی با مانتو بلند شما می آید.

به عنوان مثال، با ست کردن یک مانتو تیره یا خنثی با یک ست کفش پاشنه گرد، یک لباس شیک ایجاد کنید.

 • نیم بوت ها را با یک مانتو چاک دار ست کنید تا ظاهری جذاب داشته باشید. مانتویی متناسب با مچ پا یا تا زمین انتخاب کنید.
 • مانتو خود را با یک کمربند نازک به دو نیم کنید. با بستن یک کمربند به دور کمر، ابعاد جدیدی به مانتو خود اضافه کنید. با پوشیدن مانتویی که خیلی رسمی است، یک لباس شیک و در حال حرکت ایجاد کنید. برای اینکه واقعاً مانتو خود را به هم نزدیک کنید، یک کمربند با رنگ خنثی برای تکمیل مجموعه خود انتخاب کنید.

به عنوان مثال، یک کمربند نازک و قهوه ای را با یک مانتو بلند و تیره (مثلاً آبی، سرمه ای، مشکی) ست کنید.

 • با روسری برای هوای خنک تر آماده شوید. با پیچیدن روسری بلند دور گردن خود گرم و شیک بمانید. سعی کنید اکسسوری هایی با رنگ های خنثی تر یا با رنگ هایی که با مانتو شما مطابقت دارند انتخاب کنید. اگر گرما را در اولویت قرار می دهید، به دنبال روسری های ساخته شده از مواد ضخیم تر و بافتنی باشید. اگر به دنبال روسری مد هستید، لوازم جانبی ساخته شده با مواد سبک‌ تر و نازک ‌تر را جستجو کنید.

برای مثال، در هوای سردتر، یک مانتو بلند و سرمه ای را با یک شال ضخیم، قهوه ای و سفید ست کنید.

 • آرایش شما بسیار مهم است. اگر مانتو شما تیره و بسیار مجلسی است بهتر است از آرایش نود استفاده کنید و اگر مانتو شما رنگ شادی دارد بهتر است ارایش شما کمی غلیظ باشد.

قیمت مانتو مجلسی

این نوع از مانتو به علت اینکه پارچه زیادی استفاده می کند و از پارچه های طرحدار و ژاکارد استفاده می شود قیمت زیادی نسبت به مانتو های روزانه دارد.

خرید آنلاین

شما با استفاده از جدول سایز بندی که در سایت وجود دارد و انتخاب مدل دلخواه خود میتوانید با اطمینان از سایت مانتو دنیز خرید کنید تا در کمترین فرصت به دست شما برسد.

توجه به تمامی این نکات باعث می شود جذابیت مانتو شما چند برابر شود. همان طور که متوجه شدید جنس و طراحی این نوع از مانتو بسیار مهم است. مانتو دنیز با بهترین طراحان و بهترین نوع پارچه شما را بسیار خاص و رسمی می کند.


انواع مانتو

تیم داده رایا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *