تاثیر خطوط لباس بر اندام

تاثیر خطوط لباس بر اندام
همه انسان ها دوست دارند که زیبا و بی نقص به نظر برسند. به همین علت مدام به دنبال خرید لباس های زیبا و مناسب با بدن خود هستند و برای اینکار هزینه زیادی هم می کنند. بی دلیل نیست که صنعت مد و فشن نیز با سرعت سرسام آوری در حال رشد است. چراکه مردم برای لباس و زیبا به نظر رسیدن، بهای زیادی می پردازند.
شاید برایتان جالب باشد که بدانید خطوط و نقش های روی لباس روی اندام شما تاثیر می گذارند و تاثیر خطوط لباس بر اندام، غیرقابل انکار است. خطوط با ایجاد خطای دید می توانند شما را چاق تر، لاغرتر، بلندتر و یا کوتاهتر نشان بدهند.
همه ما در طول سال ها تغییر می کنیم، وزن اضافه و یا کم می کنیم و تغییراتی در فرم بدن ما ایجاد می شود. اگر شکل بدن و فرم ظاهری بدن ما نامطلوب باشد، تاثیر زیادی روی کاهش اعتماد به نفس ما خواهد داشت. اما دنیای فشن و مد با طراحی های مختلف روی لباس باعث شده است که بخشی از این مشکل کمبود اعتماد به نفس حل شود. با استفاده از خطوط و ایجاد توهمات بصری می توان فرم اندام را عالی نشان داد تا بدون توجه به نوع بدن، بهترین احساس در شما ایجاد شود. در ادامه به شما می گوییم که چه نوع لباس هایی با چه خطوطی را بپوشید که بلندتر و کوتاهتر، چاق تر و یا لاغرتر دیده شوید. با ما همراه باشید.

تاثیر خطوط لباس بر اندام,تاثیر خطوط بر اندام

تاثیر خطوط لباس بر اندام

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم با ایجاد خطوط مختلف روی لباس می توان توهمات بصری ایجاد کرد. مثلاً یک قسمت از بدن را برآمده تر و یه قسمت از بدن را کوچکتر و باریک تر نشان داد. از نظر فیزیولوژیکی نیز، خطوط باعث می شوند که چشم ها فرم بدن ما را به صورت دیگری ببینند و این خطوط به طرز عجیبی می توانند مغز ما را کنترل کنند. به طور مثال زمانی که خطوط به هم میرسند و همگرا می شوند، چشم ها خطوط را تا جایی که به هم میرسند دنبال می کنند و آن قسمت از بدن شما کوچکتر نشان داده می شود. برعکس وقتی که خطوط از همدیگر دور می شوند و واگرا می شوند، چشم ها آنها را تا انتها دنبال می‌ کنند و شما پهن تر و بزرگتر به نظر می رسید.
طراحان با تاثیر خطوط لباس بر اندام آشنایی کامل دارند. بهترین طراحان مد و فشن با خطوط بازی می کنند و باعث می شوند تا شما قسمت های دلخواه بدن خود را کوچکتر یا بزرگتر دیده شوند. در ادامه با انواع خطوط روی لباس و تاثیر آنها روی فرم اندام بیشتر آشنا می شوید.

تاثیر خطوط عمودی لباس بر اندام چیست؟,تاثیر خطوط بر اندام

تاثیر خطوط عمودی لباس بر اندام چیست؟

 

خطوط عمودی اگر در کنار یکدیگر تکرار شوند و در فاصله های مساوی با همدیگر باشند چشم ها را از بالا به پایین هدایت می کند و باعث می شوند که شما تصور کنید فرد قد بلند است. اگر این خطوط عمودی به همدیگر نزدیک باشند شما را لاغر نشان می دهند. در حالی که اگر این خطوط عمودی با فاصله زیادی از یکدیگر قرار بگیرند شما را پهن تر نشان می دهند. البته خطوط عمودی باید روی نقاط درستی از لباس قرار بگیرد. مثلاً اگر می خواهید لگن خود را پهن تر نشان دهید، نباید خطوط نازک نزدیک به هم و روی باسن قرار بگیرند.
البته علاوه بر تاثیر خطوط لباس بر اندام، نوع برش لباس، ساسون ها، نوع یقه و… نیز بر نوع اندام تاثیرگذار هستند و با کمک آنها می توان فرد را لاغرتر، قد بلندتر و… نشان داد. مثلاً یقه های وی شکل، دکمه های بسته شده، درزهای عمودی و به طور کلی هر چیزی که به حالت عمودی باشد می‌ تواند شما را لاغرتر نشان بدهد.

تاثیر خطوط افقی لباس بر اندام چیست؟,تاثیر خطوط بر اندام

تاثیر خطوط افقی لباس بر اندام چیست؟

 

خطوط افقی می تواند شما را چاق تر و کوتاه نشان بدهد. چرا که نوعی توهم بصری ایجاد می‌ کند و باعث می شود  چشم ها ارتفاع را کوتاه تر ببینند. زمانی که این خطوط افقی در کنار یکدیگر و در فواصل منظم از هم قرار بگیرند، این حالت تشدید می شود. خطوط افقی نیز به مانند خطوط عمودی، باید در مکان های مناسبی از پارچه استفاده شود. مثلاً اگر فردی دارای شکمی بزرگ است خطوط افقی در ناحیه شکم باعث میشود که شکم او بزرگتر و پهن تر از قبل به نظر برسد.
تاثیر خطوط لباس بر اندام های مختلف متفاوت است. مثلا خطوط افقی برای خانم هایی که اندام گلابی شکل دارند، کمر آنها باریک است و کسانی که سینه های کوچکتری دارند انتخاب بهتری است. چرا که باعث می شود آن نقاط بزرگتر و پهن تر به نظر برسند. به طور کلی توصیه می‌ شود افرادی که قد بلند تری دارند لباس هایی با خطوط افقی بپوشند. خانم ها و افراد با قد کوتاه و چاق نیز بهتر است از لباس هایی که بر خطوط عمودی تاکید دارند استفاده کنند تا ظاهر بهتر و موجه تری داشته باشند.

تاثیر خطوط مورب لباس بر اندام چیست؟,تاثیر خطوط بر اندام

تاثیر خطوط مورب لباس بر اندام چیست؟

 

یکی دیگر از انواع خطوط که در طراحی لباس استفاده میشود خطوط مورب است. خطوط مورب معمولاً احساساتی از قبیل انرژی بالا و هیجان را به افراد منتقل می کند. اگر قد بلندی ندارید توصیه ما به شما این است که از لباس با خطوط مورب و زیگزاگی استفاده نکنید. چرا که خطوط مورب ممکن است باعث شلختگی و نامرتب دیده شدن تیپ و اندام شما شود. خطوط مورب و مایل اگر شیب بیشتری داشته باشند، تاثیرات آنها بر روی شکل ظاهری بدن شبیه به خطوط عمودی است. اما اگر شیب آنها کمتر باشد خصوصیات آن به خطوط افقی نزدیک تر خواهد بود. اگه هیکل و استخوان بندی درشتی دارید و یا هیکل شما مستطیلی شکل است، لباس هایی با خطوط مورب میتواند اندام شما را جذابتر و بهتر نشان دهد.

از تاثیر خطوط لباس بر اندام غافل نشوید!

این مقاله به شما کمک می کند تا به هنگام خرید، لباس های خط دار متناسب با اندام خود را به راحتی شناسایی کنید. به طور کلی اگر دارای اندامی چاق و توپر هستید از لباس هایی با خطوط عمودی و اگر اندامی لاغر و باریک دارید از لباس هایی با خطوط افقی استفاده کنید. همچنین بخاطر داشته باشید که چشم ها خطوط افقی را کوتاه و خطوط عمودی را بلند در نظر میگیرند. شما چه ترفندهای طراحی لباس برای متفاوت نشان دادن فرم بدنی می شناسید؟ نظرات و ترفندهای خود را با ما در میان بگذارید.


انواع مانتو

daderaya1
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *